Magnus piwo czekoladowe

5 Najlepszych marek piwa na świecie

Istnieją tysiące odmian piw dostępnych na rynku, ale bardzo niewiele z nich jest rzeczywiście wspaniałych i wartych picia. Piwo jest napojem wykonanym z fermentowanego słodu i chmielu. Piwo służy głównie do gaszenia pragnienia i ma również zastosowanie lecznicze.

Piwo istnieje już od epoki kamiennej i było spożywane przez prawie wszystkie istoty ludzkie. Jak wiemy, piwo składa się z alkoholu i cukru, więc ma pozytywny wpływ na nasz organizm.

Przyjrzyjmy się 5 najlepszym markom piwa na świecie.

1) Guinness

Jest to jedna z najlepiej sprzedających się marek piwa na świecie. Jest to również najpopularniejsze irlandzkie piwo. Jest powszechnie uznawany za symbol Irlandii. Piwo Guinness jest produkowane z mieszanki prażonego jęczmienia i niesłodowanej pszenicy.

Jest warzone w różnych odmianach słodów i chmielu, a następnie pasteryzowane i filtrowane. Słynie również ze swojej stoutness i jest idealny, aby cieszyć się podczas gorących letnich dni.

2) Peroni

Jest to włoskie piwo i jest również jednym z najlepiej sprzedających się piw na świecie. Jest warzone przy użyciu mieszanki jęczmienia, owsa, pszenicy i słodu pszenicznego. Peroni jest popularne również ze względu na swój niepowtarzalny smak.

Najlepiej podawać go w temperaturze od 5 do 11 stopni Celsjusza.

3) Carlsberg

Jest to najpopularniejsze duńskie piwo, a także jedna z najstarszych marek piwnych na świecie. Jest to również trzeci największy browar na świecie.

Carlsberg jest produkowany z różnych odmian drożdży, słodu i chmielu. Słynie również ze swojego silnego aromatu.

4) Sam Adams

Jest to jedna z najlepiej sprzedających się amerykańskich marek piwa. Jest to również najbardziej popularne piwo w USA. Jest warzone przy użyciu różnych odmian jęczmienia i drożdży.

Ma silny aromat i jest również znany z wysokiej zawartości alkoholu.

5) Heineken

Jest to międzynarodowa marka piwa, która jest popularna w Niemczech, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Belgii. Jest to również najbardziej popularne piwo w Brazylii.

Jest warzone przy użyciu mieszanki jęczmienia, pszenicy i chmielu. Jest również znane z pysznego smaku.

Wnioski:

To jest 5 najlepszych marek piwa na świecie. Możesz cieszyć się nimi bez wahania. Wszystkie są najlepsze i warte wypicia.