Jak zrobić zdrową i pyszną nadziewaną Tortillę

Tortilla to meksykański płaski chleb wykonany z mąki kukurydzianej, pszennej lub ryżowej, soli i wody. Słowo “tortilla” oznacza po hiszpańsku “małe ciastko”. Istnieją różne rodzaje tortilli i każdy rodzaj ma swoją specjalność.

Najpopularniejszą tortillą jest tortilla z mąki i jest ona dostępna w różnych odmianach. Najczęściej ludzie używają tortilli z mąki jako bazy do przygotowania różnych potraw. Jest ona bardzo łatwa do wykonania i może być spożywana od razu lub może być przechowywana w lodówce przez jakiś czas.

Tortille z mąki są najczęściej używane do robienia tacos, burritos i enchiladas. Istnieje wiele odmian tortilli z mąki, a najczęstszą z nich jest podstawowa tortilla z mąki. Podstawowa tortilla z mąki jest prostym, ale pysznym i pożywnym jedzeniem, które może być używane jako nadzienie do każdego dania.

Możesz zrobić różne warianty tortilli w oparciu o składniki, które chcesz w niej zawrzeć. Ale, podałem kilka najłatwiejszych przepisów dla Ciebie, aby zrobić tortillę z nadzieniem.

Salsa

Nie ma nic lepszego niż smaczna salsa i jestem pewna, że się z tym zgodzisz. Salsa to mieszanka pomidorów, cebuli i przypraw, która nadaje wyjątkowy smak każdej potrawie. Najpopularniejszą salsą jest salsa meksykańska. Jest to jedno z najbardziej ulubionych dań Meksykanów i można ją łatwo zrobić.

Możesz zrobić prostą salsę z pomidorami, cebulą i chili. Jeśli chcesz zrobić wyjątkową salsę to musisz dodać trochę przypraw i ziół.

Prosty przepis na salsę jest następujący:

Składniki:

Pomidory (2 do 3 średnich)

Cebula (1 duża)

Czerwone chilli (4 do 6)

Sól

Oliwa z oliwek (2 do 3 łyżeczek)

Czosnek (2 ząbki)

Suszone oregano (1/2 łyżeczki)

Pieprz (1 łyżeczka)

Bazylia (1 łyżka stołowa)

Chili w proszku (1 łyżeczka)

Czarny pieprz (1 łyżeczka)

Kolendra (1 łyżka stołowa)

Możesz dodać dowolną inną przyprawę, jeśli chcesz.

Możesz dostosować ilości składników zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem.

Możesz zrobić salsę jako dodatek do dania głównego i można ją podawać z grillowanym mięsem lub rybą.

Ser

Nie jest konieczne, abyś musiał zrobić dip serowy. Możesz zrobić pyszną i pożywną przekąskę, dodając trochę sera i zapiekając go.

Przez większość czasu ludzie wolą zrobić dip zamiast robić kanapkę. Ser jest bardzo zdrowy i może być dodany do wielu potraw.

Można go zrobić, dodając do chleba trochę przypraw, ziół i sera. Możesz zrobić domowy dip serowy, mieszając ser z serem śmietankowym i niektórymi przyprawami.

Wnioski:

Korzystając z wyżej wymienionych przepisów, możesz łatwo zrobić wypełniającą tortillę. Jestem pewna, że spodoba ci się ten przepis. Spróbuj zrobić przepis i daj mi znać, co o nim myślisz.