12 pysznych potraw do spróbowania w Hanoi

Czy słyszałeś o wietnamskim jedzeniu? Oczywiście, że mogłeś. Prawdopodobnie jadłeś już wietnamskie jedzenie. W przypadku, gdy tego nie robiłeś, to możesz być ciekawy, czy spróbujesz jakichś nowych potraw. Pozwólcie więc, że przedstawię Wam 12 pysznych potraw, których możecie spróbować w Hanoi.

Tac Canh

Jest to jedna z najbardziej znanych i pysznych potraw Hanoi. Tac Canh składa się z wieprzowiny i ryżu. Najpierw trzeba ugotować wieprzowinę. Po tym wymieszać ryż z solą, pieprzem i odrobiną sosu chili. Następnie trzeba smażyć go na gorącym oleju przez 15 minut.

Chuo Moc

Jest to tradycyjne danie północnego Wietnamu. Chuo Moc składa się z ryb, kurczaka i warzyw. Trzeba ugotować rybę, posiekać warzywa i usmażyć kurczaka. Następnie trzeba je połączyć z rybą i kurczakiem.

Mì Canh

Jest to jedna z najbardziej znanych potraw Hanoi. Mì Canh składa się z mięsa kaczki i ryżu. Mięso jest marynowane w occie, cukrze i soli. Następnie jest smażone w głębokim oleju.

Bánh Xèo

Jest to najsłynniejszy i najsmaczniejszy deser Hanoi. Bánh Xèo to ciasto z mąki ryżowej. Do mąki trzeba dodać jajka i mleko, a następnie uformować ją w kształt placka.

Cách Chua

Jest to tradycyjne danie północnego Wietnamu. Cách Chua składa się z wody, chili i warzyw. Musisz ugotować warzywa, umieścić je w garnku, a następnie dodać trochę chili.

Banh Cuon

Jest to jedno z najbardziej znanych i smacznych dań Hanoi. Banh Cuon jest zrobiony z mąki ryżowej. Do mąki trzeba dodać mleko i jajko. Następnie jest głęboko smażony w oleju.

Khoai Dau

Jest to jedno z najbardziej znanych dań Hanoi. Khoaï Dau jest zrobione z makaronu. Trzeba ugotować makaron, a następnie, włożyć go do sosu.

Banh Mi

Jest to jedno z najbardziej popularnych dań w Hanoi. Składa się z chleba, marynowanych warzyw i pikantnego sosu.

Phở

Jest to jedno z najbardziej znanych dań Hanoi. Phở to zupa z wołowiny, warzyw i ryżu.

Dòu Chay

Jest to jedno z najsmaczniejszych i najbardziej znanych dań Hanoi. Dòu Chay jest zrobione z makaronu. Jest to bardzo słynna zupa z makaronem, która jest podawana z warzywami i wieprzowiną.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu. To był świetny pomysł, aby podzielić się z wami najbardziej popularnymi i pysznymi potrawami do jedzenia w Hanoi. Są to najczęstsze potrawy, które znajdziesz w każdej restauracji. Jeśli chcesz wyjść na miłą kolację