Jak zrobić duszenie wołowe

Większość ludzi nie wie, jak przyrządzić duszoną wołowinę. Nie wiedzą od czego zacząć i co należy zrobić, aby uzyskać idealny duszony posiłek.

Co to jest duszenie?

Duszenie to wolno gotowane danie, które jest bogate w smaku i wymaga długiego czasu gotowania. Jest to połączenie gulaszu i pieczeni.

Kluczowe składniki duszenia to gruby kawałek mięsa, wysokiej jakości bulion i aromaty.

Najlepszymi kawałkami wołowiny do duszenia są stek z boczku, stek z wieszaka i comber. Inne możliwości to krótkie żeberka, szponder, okrągłe oko i kaczka.

Celem duszenia jest rozwinięcie smaku i delikatności mięsa.

Jak dusić

Istnieje kilka metod duszenia mięsa. Najłatwiejszym sposobem na duszenie jest obsmażenie mięsa, a następnie gotowanie go w przykrytym naczyniu.

Jak zrobić duszenie wołowe

Krok 1: Zrumieniona i obsmażona wołowina

Aby dusić wołowinę, najpierw musisz ją przeszukać. Aby to zrobić, rozgrzej patelnię i dodaj łyżkę oleju roślinnego. Niech się rozgrzewa przez kilka minut, a następnie dodaj mięso. Sear go z każdej strony przez 2 do 3 minut, aż jest dobrze zarumieniony. Usuń mięso z patelni i odłóż na bok.

Krok 2: Dodaj aromaty i płyn do patelni

Następnie, musisz odgruzować patelnię. Aby to zrobić, dodaj niewielką ilość wody na patelnię. Wymieszaj ją i zeskrob brązowe kawałki z dna patelni. Kiedy to się stanie, dodaj aromatyczne składniki, takie jak cebula, czosnek i marchew.

Krok 3: Ugotuj danie

Następnie trzeba umieścić pokrywę na patelni, i gotować mięso. Możesz użyć holenderskiego piekarnika lub dużego garnka. Chcesz gotować mięso na wolnym ogniu przez co najmniej dwie godziny. Chodzi o to, aby rozwinąć smak mięsa, i niech mięso naturalne soki odparować.

Krok 4: ZakończenieB duszenia

Po zakończeniu duszenia, zdejmij pokrywę i podkręć temperaturę. Pozwól, aby płyn zmniejszył się o połowę, a następnie możesz podawać mięso.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “Jak zrobić duszenie wołowe”. Jeśli jesteś początkujący to możesz nauczyć się jak zrobić duszoną wołowinę z tego postu. Przedstawiłem również najlepsze kawałki wołowiny do duszenia.