Piwo i alkohol: Czy piwo ma negatywny wpływ na zdrowie?

Nie jest tajemnicą, że piwo jest napojem alkoholowym, a alkohol nie jest dobry dla zdrowia. Ilość alkoholu, która znajduje się w piwie jest mniejsza niż w winie. Jest to również mniej niż to, co znajduje się w alkoholach.

Picie alkoholu nie jest szkodliwe dla wszystkich, ale może być szkodliwe, jeśli spożywa się go zbyt dużo. Człowiek może spożyć do trzech szklanek piwa dziennie. Po trzech szklankach piwa osoba czuje się zmęczona, a jeśli weźmie pięć szklanek piwa, wtedy osoba będzie czuła się senna.

Przeprowadzono badanie mające na celu sprawdzenie wpływu picia piwa na organizm. W badaniu wzięło udział 100 kobiet, które regularnie piły albo cztery szklanki piwa, albo jedną szklankę wina. Były one śledzone przez siedem lat i badano ich stan zdrowia.

Naukowcy stwierdzili, że spożywanie alkoholu nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób serca, raka i innych chorób. Jeśli jednak spożywasz dużą ilość alkoholu, wtedy będziesz cierpiał na problemy z wątrobą i inne choroby.

Wnioski:

Jest więc jasne, że picie piwa nie powoduje żadnych chorób. Ponadto, ilość alkoholu, która znajduje się w piwie jest mniejsza niż ta, która znajduje się w winie. Jest ona również mniejsza niż ta, która znajduje się w napojach alkoholowych. Tak więc, pij piwo i ciesz się życiem.