Jak grillować karkówkę na miękko

Wielu z was może być zaznajomionych z grillowaną karkówką. Ale być może nigdy nie grillowaliście karkówki. Pewnie zastanawiacie się, jaka jest różnica między grillowaną karkówką a normalną karkówką.

Grillowana karkówka jest tradycyjnym daniem azjatyckim i jest jednym z najpopularniejszych artykułów spożywczych w Azji. Jest bardzo chuda i ma mało tłuszczu, ale jest też bardzo smacznym i mniam daniem. Najczęstszą metodą grillowania karkówki jest powolne gotowanie jej w piekarniku lub grillowanie na grillu węglowym.

W tym artykule omówimy, jak grillować karkówkę tender. Omówimy najlepszą metodę grillowania karkówki i co zrobić, aby grillowana karkówka była delikatna.

Metoda:

Umieść karkówkę w piekarniku i piecz przez 1 do 2 godzin. Wyjmij i pozwól jej odpocząć przez 5 do 10 minut. Pokrój ją na kawałki o długości 2 cali i umieść na patelni grillowej. Grilluj przez 4 do 5 minut z każdej strony. Możesz użyć żeliwnej patelni do grillowania karkówki, jeśli chcesz.

Podawaj ją z wybranym przez siebie sosem. Tutaj omówimy sos, który można podawać z grillowaną karkówką.

1) Sos chili

Sos chili to pyszny sos do grillowanej karkówki. W blenderze dodać wszystkie składniki i zmiksować.

2) Sos Teriyaki

Sos teriyaki to jeden z najlepszych sosów do podawania z grillowaną karkówką. Aby przygotować sos teriyaki, trzeba będzie połączyć sos sojowy, mirin, cukier, olej sezamowy i odrobinę skrobi kukurydzianej.

3) Sos sojowy

Jeśli nie jesteś fanem sosu teriyaki, to możesz również spróbować sosu sojowego. Jeśli lubisz smak sosu teriyaki, to możesz nawet wymieszać sos teriyaki z sosem sojowym.

4) Sake

Dla autentyczności, można również podać grillowaną karkówkę z sake. Będziesz musiał połączyć sake, mirin i odrobinę cukru.

Wnioski:

Mamy nadzieję, że podobał ci się nasz artykuł i teraz wiesz, jaka jest najlepsza metoda grillowania karkówki i co zrobić, aby grillowana karkówka była delikatna. Prosimy o podzielenie się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.