Piwo książęce korzenne

Duke Root Beer – legendarny napój z Karoliny Południowej

Historia księcia Karoliny Północnej jest bardzo znana w historii tego stanu. W 1887 roku powstał nowy stan o nazwie Karolina Północna. Gubernatorem stanu był bardzo wpływowy człowiek o imieniu W.K. Pritchett i był bardzo zaangażowany w politykę. Miał również poparcie prezydenta Stanów Zjednoczonych Grovera Clevelanda. W swoich czasach pracował jako senator i chciał zmienić nazwę stanu na Duke of North Carolina.

Pijał piwo i wino, a jego nazwisko stało się dzięki temu bardzo sławne. Założył również browar, a piwo nazwano Duke root beer. Piwo korzenne miało wyraźny smak i było unikalnym piwem na rynku.

W roku 1905 mieszkańcy Karoliny Północnej poprosili gubernatora o ponowną zmianę nazwy stanu. Duke of North Carolina to bardzo stara nazwa i ludzie ze stanu nie chcieli jej zmieniać. Mieszkańcy stanu byli wściekli i uważali, że gubernator podejmuje złą decyzję. Utworzyli nawet komitet, który postanowił zaprotestować przeciwko decyzji gubernatora.

W końcu gubernator zmienił swoją decyzję i nazwa stanu została zmieniona na stan Karolina Południowa. Gubernator był również krytykowany za tę decyzję i nawet gazeta napisała o niej negatywną recenzję.

W roku 1892 browar również został zamknięty, a marka została kupiona przez inną firmę. Firma, która była właścicielem marki, zmieniła nazwę produktu na Duke of Carolina. W roku 1930 firma, która posiadała markę, zmieniła nazwę na Duke.

W roku 1952 mieszkańcy Karoliny Południowej zażądali nazwy marki i chcieli usunąć z niej słowo Carolina. Firma zgodziła się na to żądanie i teraz marka jest znana jako piwo korzenne Duke.

Wnioski:

Historia piwa korzennego Duke jest bardzo znana w historii stanu Karolina Południowa. Mieszkańcy tego stanu są nadal bardzo przywiązani do tej marki. W stanie znajduje się nawet pomnik księcia Karoliny. Mieszkańcy stanu uważają również, że nazwa stanu jest bardzo dobra i również nie chcą jej zmieniać.

Mieszkańcy stanu zażądali nawet zmiany nazwy miasta i miasteczka. Mieszkańcy stanu domagali się nawet usunięcia posągu księcia Karoliny Północnej. Nawet teraz jest wiele osób, które nadal nie wiedzą o legendarnym napoju tego stanu.