10 zdrowych i pysznych przepisów, dzięki którym Twój słoik z piklami będzie pełen owoców i warzyw

Pikle są powszechną rzeczą w kuchni indyjskiej. Pikle są najbardziej popularnymi i smacznymi potrawami w indyjskiej kuchni. Wszyscy uwielbiamy jeść różne rodzaje pikli. Są one uważane za pyszną przekąskę, a także za świetne źródło witamin i minerałów. Bardzo ważne jest, aby spożywać te pyszne pikle, ponieważ są one pełne składników odżywczych.

Tutaj dzielę się niektórymi z najlepszych przepisów na pikle dla Ciebie, które możesz wypróbować w domu. Wypróbuj te łatwe i pyszne przepisy, aby cieszyć się tym wspaniałym smakiem w ustach.

1. Ogórek marchewkowy (Carrot Pickle)

Jest to pyszny przepis na pikle. Możesz zrobić ten pikle używając dowolnego rodzaju warzywa. Marchewki są jednym z najbardziej popularnych warzyw, aby zrobić pikle. Pikle z marchwi jest również znany jako kachcha dal ka saag. Ten pikle jest idealnym daniem do wykorzystania, gdy szukasz czegoś innego i nowego.

2. Pikle z pomidorów (Tomato Pickle)

Jest to kolejny popularny pickle, który można zrobić przy użyciu pomidorów. Możesz użyć dowolnej odmiany pomidora do tego przepisu. Pomidory są bogate w witaminę C i witaminę K. Są również dobrym źródłem potasu. Jest to najbardziej ulubiony przepis na pikle w Indiach i na świecie.

3. Ginger Pickle

Imbir jest popularną przyprawą w kuchni indyjskiej. Ma silny i pikantny smak. Możesz zrobić ten pikle używając dowolnego rodzaju imbiru, ale jeśli nie jesteś zaznajomiony z robieniem go, to lepiej jest użyć świeżego imbiru. Jest to najlepszy sposób na zrobienie tego piklu.

4. Pikle z cebuli

Możesz zrobić pikle cebulowe używając dowolnej odmiany cebuli. Możesz zrobić ten pikle używając dowolnego rodzaju cebuli. Jest to świetny przepis na pikle dla dzieci. Jest to szybki przepis, który można wykonać w domu.

5. Green Chili Pickle

Jest to bardzo popularny pikle w Indiach i na świecie. Jest to szybki i prosty przepis, który można zrobić w domu. Ty możesz robić ten pickle używać jakaś typ chili. Jest to łatwy przepis do wykonania i jest to świetny sposób na zrobienie tego piklu.

6. Corn Pickle

Jest to jeden z najbardziej popularnych przepisów na pikle w Indiach i na świecie. Jest to szybki i prosty przepis, który można zrobić w domu. Możesz zrobić ten pikle używając kukurydzy. Możesz również zrobić ten pikle używając dowolnego rodzaju kukurydzy.

7. Eggplant Pickle

Jest to szybki przepis, który można zrobić w domu. Można zrobić ten pikle bakłażana przy użyciu dowolnego rodzaju bakłażana. Jest to pyszny i łatwy do zrobienia pikle.

8. Pikle z cytryny

Jest to szybki i prosty przepis, aby zrobić. Można zrobić ten pikle używając dowolnego rodzaju cytryny. Można również zrobić ten pikle przy użyciu dowolnego rodzaju octu. Można również zrobić ten pikle przy użyciu dowolnego rodzaju soli.