Karkówka wieprzowa – przysmak, którego każdy musi spróbować!

Szukasz pysznych i zdrowych przepisów na imprezę? Cóż, wtedy karkówka jest jednym z najlepszych wyborów. Karkówka jest rzadkie i pyszne mięso, które jest wykonane z głowy świni. Jest to naprawdę przysmak, którego każdy musi spróbować.

Karkówka jest bardzo popularna wśród mieszkańców Indii, a nawet Chińczycy lubią ją bardzo. Karkówka jest dostępna na rynku i można ją łatwo kupić. Ale jeśli nie masz pojęcia, jak ugotować karkówkę, to jesteś we właściwym miejscu. Oto lista przepisów na karkówkę.

Karkówka curry

Na patelni ugotuj cebulę, imbir i czosnek. Następnie dodaj posiekane pomidory i czerwone chili w proszku. Saute aż do uzyskania lekko brązowego koloru. Dodaj świeże liście kolendry i dobrze wymieszaj. Dodaj kawałki karkówki i dobrze wymieszaj. Gotuj przez 2 do 3 minut. Zmniejsz płomień i dodaj wodę oraz sól. Niech się chwilę gotuje i dodaj mleko kokosowe. Podawaj na gorąco z ryżem lub roti.

Gulasz z karkówki

Pokrój karkówkę w kostkę i zamarynuj ją z solą, sokiem z cytryny i pastą cebulową. Pozostawić na co najmniej 8 godzin. Teraz ugotuj pokrojoną w kostkę karkówkę na patelni z solą i wodą. Dusić karkówkę przez około 25 minut. Po ugotowaniu wyjmij ją i pozostaw do ostygnięcia. Włóż ją do lodówki i przygotuj sos. Na patelni ugotuj cebulę, imbir i czosnek. Dodaj pomidora i zieloną chilli i smaż, aż stanie się lekko ciemny. Dodaj ocet i sól. Dobrze wymieszać i dodać ugotowaną karkówkę. Dobrze wymieszać. Gotować przez 5 do 7 minut. Dodaj wodę i gotuj jeszcze przez 2 do 3 minut. Udekoruj liśćmi kolendry. Podawaj z ryżem lub roti.

Chutney z karkówki

Wymieszaj w misce jogurt, liście kolendry i czerwone chili w proszku. Teraz wlej ocet i dodaj sól. Dobrze wymieszaj i dodaj starty ogórek. Dobrze wymieszaj. Udekoruj go liśćmi kolendry.

Wnioski:

Istnieje wiele przepisów na karkówkę wieprzową, które są łatwe do wykonania i można je łatwo cieszyć.